آغاز انتشار آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ برای برخی از دارندگان لومیا 830

مایکروسافت در ماه آوریل سال جاری میلادی اعلام کرد که آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ را برای دو گوشی لومیا ۸۳۰ و لومیا ۷۳۵ منتشر خواهد کرد.


امروز یک وب سایت اسپانیایی به نام MicrosoftInsider.es اعلام کرده است که برخی از دارندگان لومیا ۸۳۰ پیام آماده بودن آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ جهت دانلود را دریافت کرده اند. گویا مایکروسافت به تدریج آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ را برای دارندگان لومیا ۸۳۰ و لومیا ۷۳۵ عرضه می کند. تا به این لحظه تنها دو گوشی لومیا ۶۴۰ و ۶۴۰XL از آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ استفاده می کرده اند. در هنگام انتشار بیلد های ویندوز ۱۰ موبایل، عده ای از کاربران توانستد به علت وجود یک باگ در نرم افزار Windows Insider آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ را دانلود و نصب کنند.

برخی از ویژگی های آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ عبارتند از:

تغییر در بخش تنظیمات

به علت دسته بندی شدن تنظیمات، پیدا کردن تنظیمات مربوط به هر بخش بسیار آسان تر شده است. بر روی عناوین هر بخش از تنظیمات تَپ کنید و  سپس به بخش مورد نظر بروید. با استفاده از قابلیت جستجو می توانید تنظیمات مورد نظر خود را بیابید. علاوه بر این موارد، می توانید بخش های مختلف تنظیمات را بر روی صفحه استارت پین کنید.

تغییر نام تلفن

اکنون می توانید نام گوشی خود را بدون اتصال آن به رایانه تغییر دهید. برای این کار کافیست که به بخش (Settings > About > Edit) بروید.

تنظیمات VPN

اکنون می توانید از گواهینامه های امنیتی جهت اتصال به پروتکل L2TP استفاده کنید. همچنین حالت همیشه روشن پروفایل های VPN فعال بوده و شما می توانید همیشه و به صورت خودکار به VPN متصل باشید.

بلوتوث

در این بخش نیز تغییراتی اعمال شده است. اکنون گوشی شما از کیبورد بلوتوثی پشتیبانی می کند و شما می توانید به راحتی و بدون استفاده از کیبورد مجازی تایپ کنید. این یکی از بهترین ویژگی هایی است که به آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ اصافه شده است.

قابلیت Reset Protection

دستگاه دزدیده شده با ریست یا فلش کردن قابل استفاده مجدد نخواهد بود. وقتی کاربر دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازنشانی می کند (هارد و سافت ریست) گوشی از او اطلاعات کاربری اکانت مایکروسافت، که مشخصات این گوشی در آن ثبت شده را درخواست خواهد کرد. علاوه بر این، اگر ویژگی Reset Protection فعال بوده و گوشی به یک رام دیگر فلش شود، اطلاعات کاربری اکانت مایکروسافت که مربوط به این گوشی است، از کاربر درخواست خواهد کرد که مراحل OOBE یا Out of box experience را انجام، و به پایان رساند تا اگر با مشخصات کاربری اکانت اصلی مربوط به گوشی مغایرتی دیده شد، آن را قفل و غیر قابل استفاده کند.

گزینه App Permissions

یکی از ویژگی های کارآمد موجود در آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱، تنظیمات App Permissions است. با استفاده از این ویژگی می توانید دسترسی های مربوط به هر برنامه را خودتان تعیین کنید. به عنوان مثال می توانید تعیین کنید که یک برنامه خاص به میکروفون ویا مخاطبانتان دسترسی داشته و یا نداشته باشد. شما همچنین می توانید تعیین کنید که یک برنامه خاص تنها به دوربین دسترسی داشته باشد و اجازه دسترسی به مخاطبانتان را ندهید. این ویژگی برای افرادی که بیشتر به اطلاعات شخصی خود اهمیت می دهند بسیار کاربردی است.

اگر شما عزیزان از لومیا ۸۳۰ استفاده می کنید، برای دریافت این آپدیت، به بخش (Settings > Updates > Check for updates) رفته و به روز رسانی را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ممکن است با پیغام “تلفن شما به روز است” مواجه شوید. جای نگرانی نیست زیرا تا به این لحظه تعدادی از کاربران توانسته اند این به روز رسانی را دریافت کنند و برای این که همگان بتوانند آن را دریافت کنند، ممکن است چند روز طول بکشد. پس با مشاهده پیام فوق، مدتی بعد مجددا سعی کنید.

آیا شما نیز لومیا ۸۳۰ دارید؟ توانستید آپدیت دوم ویندوز فون ۸.۱ را دریافت کنید؟برچست ها :