آیا دامنه بر سئو سایت تاثیر دارد ؟

آیا دامنه بر سئو سایت تاثیر دارد ؟

سلام , شاید برای شما هم که در پی بالا بردن کیفیت و سئو سایت خودتون هستین این سئوال به وجود آمده باشد که آیا نامی که بنده برای سایت خود انتخاب میکنم روی سئو سایت من تاثیر دارد؟ چه نامی برای سایت انتخاب کنم بهتره ؟ یا اصلا ممکنه که با انتخاب یک نام به صفحه اول گوگل ارتقاء پیدا کنم !!!! جواب ما مثبت است ...


SEO DOMIN


تاثیر دامنه بر سئو

قبل از شروع حرف بزارید یک چیزی ازتون بخوام ! توی گوگل سرچ کنید فناوری اطلاعات نتیجه رو ببینید , چه سایت هایی برای شما باز شده ؟ به آدرس ها یا URL های اونا دقت کنید عموما سایت هایی که در صفحه اول گوگل برای شما به نمایش در آومدن آدرس هاشون کلمه ی IT یا ICT رو درون خودش داره و اگر شما معنی کلمه IT رو نمیدونید باید بهتون بگم که IT مخفف کلمه ی Information & Communication Technology است که میشه اونو به فارسی فن آوری اطلاعات معنی کرد.


توی مثالی که بالا زدیم میخواستم خودتون این نتیجه رو ببینید ! ببینید که گوگل میتونه حتی مختصر شده کلمات رو در آدرس وب سایت شما پیدا کنه یا  اصلا به این توجه کردین شما کلمه ی فن آوری اطلاعات رو به فارسی جستوجو کردین گوگل چطوری فهمید که منظور شما Information & Communication Technology یا به عبارت دیگه همون IT یا ICT است ؟؟؟

پس جواب مثبت ما الکلی نبوده ! گوگل به آدرس سایت شما توجه زیادی داره و این یک ترفند عالی برای حضور پیدا کردن در صفحه ی اول گوگل در زمینه ی کاری خودتونه و میتونید با استفاده از این ترفند یک گام از روقبای خودتون جلو باشید و از اونها پیشی بگیرید.SEO And Domin


حالا من چه دامنه ای رو انتخاب کنم ؟

سعی کنید که کلید واژه ها اصلی و مهم هدف کاری وبسایتتون توی دامینتون باشه. مثلا شما سایتی در مورد سئو دارید و کار اصلی شما در مورد سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است شما باید از کلماتی همچون SEO , wendesign ,web seo, site seo , seo site استفاده کنید یا اگر حوضه کاری شما تنها مختص به یک منطقه یا شهر است مثلا شما در شهر مشهد شرکت تبلیغاتی دارید بهتر است که نام شهر خودتون رو در دامنه ذکر کنید تا رتبه ی بهتری نسبت به کسانی که در حوضه ی کاری شما [در شهر شما] هستند در جستجو های گوگل رتبه ی بهتری داشته باشید مثال میتوانید از نام های زیر استفاده کنید. mashhadADS , ads mashhad , mashhad tabligh , 051ads , ads 051 و نام هایی همچون این اسامی .

نکته ی دیگه ای که باید براتون توضیح بدم اینه که گوگل در خوندن کلماتی که در اسم سایت خودتون استفاده میکنید هیچ مشکلی نداره ! یعنی اگه شما میخواید دامنه ای انتخاب کنید که دارای دَش باشه [-] هیچ مشکلی نداره!
حالا که اسم دامنه برای سئو مهمه چرا از دامنه های پر بار تر از نظر معنایی استفاده نکنیم؟
مثال :
seoservis.com > bestseoservis.comترفند اصلی سئوکاران

کافیه کلمه ی سئو یا بهینه سازی سایت رو درون گوگل سرچ یا جستجو کنید اکثر سایت هایی که در نتایج اول یا حداقل در صفحه ی اول گوگل قرار میگیرند در URL آنها کلمه ی SEO رو میتونید پیدا کنید.این نشانه از اینه که حتی بزرگان سئو هم از این روش برای بهبود رتبه ی خودشون استفاده میکنند ! پس چرا شما اینکارو نکنید ؟.

Domin Seo
شرایط لازم برای داشتن دامنه ای بهتر


برای داشتن بهترین دامنه در ضمینه ی کاری خود باید به چند نکته ی مهم توجه کنید.
  1. کوتاه باشد : تایپ راحت تر و سری آن [بازاریابی]
  2. دارای املاء ساده باشد : برای تایپ سریع تر و درست آن و راحتی کاربر برای ورود به وب سایت شما [بازاریابی]
  3. به یاد آوری آن ساده باشد : شاید کاربر سایت شمارو در بوکمارک های کامپیوتر خود داشته باشه اما زمانی که در سیستم دیگه ای میخواهد وارد سایت شود اگر اسم وب سایت شما طولانی ، دارای اسم عجیب و غریب و وخارج از لغات پارسی باشد قطعا کاربر شما با مشکل روبه رو خواهد شد[بازاریابی]
  4. حاوی کلمات کلیدی باشد : دوساعته داریم در موردش صحبت میکنیم :) [سئو]


برچست ها : /////