با استور بتا ویندوز ۱۰ دسکتاپ، آپدیت های runtime را هم دریافت کنید!

با استور بتا ویندوز ۱۰ دسکتاپ، آپدیت های runtime را هم دریافت کنید!

دیشب جدید ترین بیلد پیش نمایش ویندوز ۱۰ دسکتاپ یعنی نسخه ۱۰۱۳۰ منتشر شد و بلافاصله بعد از آن همه ویژگی ها و قابلیت های جدید هم به اطلاع شما عزیزان رسید. این بیلد که بیشتر بر روی تجربه کاربری متمرکز بوده و به جای افزودن ویژگی های جدید، بیشتر به بهینه بودن و روان تر شدن آن پرداخه شده، بیشتر از هر بیلد دیگری قابل استفاده و کاربری بوده و باگ های کمتری دارد.

یکی از مواردی که در این بیلد به چشم می خورد، ویژگی جدیدی است که به اپلیکیشن استور بتا افزوده شده، و آن، توانایی دانلود آپدیت های Runtime است. حال کاربران قادرند که Runtime های ویندوز را از طریق استور بتا آپدیت کرده و کامپوننت های مختلف سیستم عامل را به راحتی ارتقا دهند.

منظور از Runtime ها، قسمت هایی از سیستم عامل است که وجود آن ها برای عملکرد صحیص سیستم و نرم افزار ها لازم است، برای مثال پشتیبانی از پلتفرم جاوا یک Runtime به حساب می آید و وجود آن برای پشتیبانی و اجرای فایل ها و اپلیکیشن های جاوا ضروری و حیاتی است. در مثالی دیگر می توان به Net Frame Work و یا دایرکت اکس و Silverlight (مربوط به نرم افزار های مدرن طراحی شده تحت سیلورلایت برای ویندوز ۸ و بالاتر) و بسیاری دیگر اشاره کرد. درواقع چون برنامه نویس ها از این استاندارد ها برای اپلیکیشن های خود استفاده می کنند، وجود آن ها و به روز بودن آن ها برای سیستم عامل ضروری است.

بدون شک این قابلیت برای استور بتا یک ویژگی ارزشمند خواهد بود، زیرا در سایه آن هیچ یک از Runtime های سیستم عامل از آپدیت های جدید محروم نخواند ماند، که نتیجه آن عملکرد صحیح و بهینه سیستم عامل و نرم افزار ها است.

منبع: MICROSOFT NEWS


برچست ها : ///////////