بیلد ۱۰۱۳۴ ویندوز ۱۰ دسکتاپ؛ تم تیره مایکروسافت اِج و بیشتر!

بیلد ۱۰۱۳۴ ویندوز ۱۰ دسکتاپ؛ تم تیره مایکروسافت اِج و بیشتر!

همان طور که اطلاع دارید بیلد ۱۰۱۳۴ از پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ دسکتاپ برای اینسایدر های نوع Slow منتشر شده است. بیلد های Slow آن جایی که باگ ها و ایرادات کمتری دارند نسبت به انواع Fast بهتر و پایدار تر هستند. در این مطلب به بررسی تغییرات نوع Slow از این بیلد خواهیم پرداخت. با وینفون همراه باشید.

می دانیم که نسخه عمومی و رسمی ویندوز ۱۰ دسکتاپ در روز ۲۹ جولای (۷ مرداد) معرفی خواهد شد، به همین دلیل مایکروسافت در این چند هفته اخیر بیلد های متنوعی را منتشر کرده و سریعا آن ها را در اختیار اینسایدر ها گذاشته است. این کمپانی به تازگی بیلد ۱۰۱۳۰ را برای اینسایدر ها منتشر کرده است. همچنین شرکای مایکروسافت این بیلد و حتی بیلد ۱۰۱۳۵ را هم بعد از آن دریافت کرده اند. اما دیروز نسخه Slow بیلد ۱۰۱۳۴ منتشر شد که گویا ویژگی های جدیدی هم دارد. در ادامه به این ویژگی های جدید اشاره خواهیم کرد.

تم تیره مرورگر Microsoft Edge

darkspartan

مایکروسافت به همراه ویندوز ۱۰ می خواهد ویژگی های جدیدی هم برای شخصی سازی بیشتر به سیستم عامل خود اضافه کند و اکنون قابلیت های شخصی سازی بسیاری پیدا شده اند که در این بیلد قابل دسترسی هستند و برخی از آن ها هم به صورت مخفی در سیستم عامل گنجانده شده اند. برای مثال قابلیتی که رنگ بندی تیره  را برای سیستم عامل فعال می کند.

این قابلیت که فعلا روش رسمی برای آن ایجاد نشده از طریق Registry ویندوز قابل فعال سازی است و لازم است بدانید که با فعال کردن این گزینه بسیاری از عناصر سازنده سیستم عامل هم تغییر رنگ داده و تیره می شوند. برای مثال منوی باز شونده ساعت سیستم یا پنجره تنظیمات و بسیاری دیگر. متاسفانه هنوز همه اپلیکیشن ها نمی توانند به تم تیره تغییر کنند. حداقل تا زمان عرضه رسمی ویندوز ۱۰.

اما در بیلد ۱۰۱۳۴، مایکروسافت یک تم تیره هم برای مرورگر Microsoft Edge اضافه کرده است که با ایجاد یک متغیر در رجیستری سیستم قابل فعال سازی است. هر چند که ما توصیه نمی کنیم، زیرا ممکن است در آپدیت های بعدی با مشکل مواجه شوید، اما اگر دوست داشته باشید می توانید با طی کردن مراحل زیر این تم را فعال کنید.

  • Registry سیستم را باز کنید
  • به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personaliz

  • در مقصد، یک متغیر از نوع “DWORD” بسازید و نام آن را “AppsUseLightTheme” بگذارید
  • مقدار متغیر DWORD را برابر با “۰” قرار دهید
  • رایانه یا فرایند File Explorer را از طریق Task Manager ریست کنید
  • حال تم تیره برای مرورگر مایکروسافت اِج فعال شده است

همانطور که انتظار می رود تم تیره هنوز به تکامل کافی نرسیده و ناهمگونی های بسیاری در سراسر مرورگر به چشم می خورند. به هر حال اکنون می دانیم که تم تیره در این بیلد وجود دارد و این نخستین بار است که این ویژگی پیدا شده و مطمئنا در بیلد های بعدی به صورت سیستمی قابل فعال سازی خواهد بود که قطعا نسبت به حالت کنونی بسیار بهتر هم خواهد بود.

در ادامه تصاویری از محیط تیره مرورگر اِج را مشاهده می کنید:

darkspartan (1)

darkspartan2

darkspartan3

darkspartan4


بروز رسانی Snipping Tool

مایکروسافت Snipping Tool را هم در بیلد ۱۰۱۳۴ به روز رسانی کرده است. این اپلیکیشن در بیلد جدید آپدیت شده و بسته ای از ویژگی های بسیار مورد نیاز را دریافت کرده است. کاربران در بیلد ۱۰۱۳۴ می توانند snipping tool  را به تاخیر بیاندازند، این واقعا یک ویژگی خوب است. خودتان می توانید با بررسی تصاویر زیر به دیگر تغییرات ایجاد شده پی ببرید.

snippingtool

snippingtool2


همانطور که انتظار داشتیم ویژگی های چندان زیادی در بیلد ۱۰۱۳۴ وجود ندارد اما در دیگر بخش  ها می توان به اضافه شدن گزینه های جدیدی در تنظیمات آپدیت سیستم اشاره کرد. در بخش آپدیت سیستم گزینه جدیدی به نام “try new features” وجود دارد که به کاربران اجازه بررسی ویژگی های جدید آپدیت ها را می دهد. احتمالا این گزینه برای اینسایدر ها کارایی خواهد داشت، به این صورت که پس از انتشار نسخه رسمی ویندوز ۱۰، هر ویژگی جدیدی که توسط مایکروسافت در حال توسعه باشد، توسط این گزینه ابتدا در اختیار اینسایدر ها قرار خواهد گرفت و پس از دریافت بازخورد ها و رسیدن به تکامل، برای عموم منتشر خواهد شد. این یک قابلیت بسیار خوب و تاثیر گذار است اما در حال حاضر قطعا کارایی ندارد.

همچنین در تجربه کاربری مشخص است که بیلد ۱۰۱۳۴ بسیار سریع تر از بیلد قبلی، یعنی ۱۰۱۳۰ می باشد و شما هم اگر آن را مورد بررسی قرار دهید متوجه این افزایش سرعت خواهید شد. انیمیشن ها سریع تری و صاف تر شده اند و همه چیز به نظر سریع تر است.

اگر شما هم این بیلد را دریافت کرده اید نظر خود را در مورد آن بگویید و همچنین اگر متوجه تغییرات دیگری علاوه بر آن چه ذکر کردیم شده اید، آن را اطلاع رسانی کنید.

منبع: WMPOWERUSER


برچست ها : ///////////