جلوگیری از باز شدن پنجره ی پاپ آپ

جلوگیری از باز شدن پنجره ی پاپ آپ

اکثر بلاکرهای پاپ آپ تنها پاپ اپ های مربوط به سایت ها و یا سرویس هایی را مسدود میکنند که بطور خودکار در حین بارگزاری صفحه ها منتشر می شوند. منبع مطلب : سایت آموزشی تیمانم 98 اما بعضی مرورگرها دارای رویدادهایی هستند که قابلیت باز کردن پاپ اپ را دارند ولی توسط بلاکرها مسدود نمی شوند.


رایج ترین ان زمانی است که با کلیک روی یک لینک در مرورگر، پنجره مرورگر جدیدی برایتان به نمایش در می آید. از این دست نمونه های دیگری مانند دابل کلیک کردن روی یک لینک و یا زدن دکمه submit وجود دارند. اگر به چگونگی رفتار فایرفاکس با پاپ اپ ها نگاهی بندازید متوجه میشوید که این مرورگر ان ها را بطور خودکار بلاک می کند. شما میتوانید با رفتن به تنظیمات و تب Content گزینه های مورد نظر را بیابید. شما در اینجا میتوانید استثنائات را نیز مشخص کنید مانند وب سایت ها یا سرویس هایی که مایلید پاپ اپ های شان اجرا شوند.


در قسمت Exceptions می توانید، سایت ها و دامنه هایی را مشخص کنید که اجازه اجرای پاپ آپ را داشته باشند. برای مشخص شدن موضوع، بطور مثال ممکن است از وردپرس برای انتشار مقالات خود استفاده می کنید، زمانی که در add media page روی دکمه آپلود فایل ها کلیک میکنید وردپرس یک پنجره جدید را باز می کند، بنابر این اگر پاپ اپ ها را غیرفعال کنید این پنجره به نمایش درنخواهد آمد.


firefox popups20 جلوگیری از اجرای پاپ آپ هنگام کلیک کردن در فایر فاکس


مشکل اینجا هست که تنظیمات پیش فرض فایرفاکس اجازه اجرای بعضی از پاپ آپ ها را می دهد ولی کاربران نمی دانند که می توانند این قسمت را هم غیر فعال کنند. در این آموزش نحوه غیر فعال کردن آنها را در کانال توضیح خواهیم داد.

برخی از رویدادها مانند change, click, dblclick, mouseup, reset, submit, touchend با وجود بلاکر باز میشوند.


غیر فعال کردن تمام پاپ اپ ها در فایرفاکس


1- در قسمت آدرس بار مرورگر about:config را تایپ کنید و سپس enter را بزنید.
2- در اولین اجرای این صفحه، کاربر باید تأیید کند که مسئولیت کارهایی که انجام می دهد با خود او است.
3- در فیلد جستجو dom.popup_allowed_events را بنویسید.
4- در قسمت value، تمام Event ها آمده است
5- شما می توانید Event ای که میخواهید باعث اجرای پاپ آپ نشود یا تمام Event ها را حذف کنید.


firefox allowed popup events جلوگیری از اجرای پاپ آپ هنگام کلیک کردن در فایر فاکس


تغییرات همان لحظه در مرورگر فعال می شوند.
منبع مطلب : سایت آموزشی تیمانم 98

*نکته: بعضی از سایت ها ممکن است از جاوا اسکریپت یا اسکریپت های دیگر برای یافتن انسداد پاپ اپ ها استفاده کنند. در اینصورت ممکن است دسترسی به بعضی از بخش های سایت را نداشته باشید. در این صورت شما یک پیام دریافت منبع مطلب : سایت آموزشی تیمانم 98 میکنید که از طریق ان میتوانید پاپ اپ را روی ان سایت فعال کنید.
منبع : کانال


برچست ها : ////////////