خبر : با شکلک (اموجی) های ویندوز ۱۰ آشنا شوید

خبر : با شکلک (اموجی) های ویندوز ۱۰ آشنا شوید

شبکه های اجتماعی روز به روز جای خود را در بین کاربران بیش تر باز می کنند. یکی از ابزار هایی که از قدیم در بین برنامه های ارتباطی و شبکه های اجتماعی رایج بوده، استفاده از انواع شکلک ها (اموجی، اسمایل، استیکر و …) بوده است. ویندوز ۱۰ هم قصد دارد تا پشتیبانی خود را از اموجی ها بیش تر کند. زمانی که نسخه ی نهایی ویندوز ۱۰منتشر شود، کاربران ویندوز قادر خواهند بود تا از شکلک های ویندوز ۱۰ برای شخصی سازی مکالمات خود استفاده کنند.

emoji-windows 10

در واقع کاربرد اموجی ها (Emoji) به این شکل است که شما با کپی کردن آن ها در متن خود، ویندوز می تواند آن ها را نشان دهد. البته تا به امروز نیز ویندوز از اموجی ها پشتیبانی می کرد و آن ها را نمایش میداد، اما این اموجی ها تنها سیاه سفید و می توان گفت کمی بی روح بودند. اما زمانی که ویندوز ۸.۱ عرضه شد، این اموجی ها بالاخره رنگی شدند. با این تفاسیر، در انتهای تابستان امسال که نسخه ی نهایی ویندوز ۱۰ منتشر خواهد شد، پس از ۳ سال ویندوز اموجی های خودش را آپدیت خواهد کرد.

طی این سه سال، تغییرات بسیار زیادی در اموجی ها صورت گرفته است و تیم ویندوز هم تصمیم گرفته است تا تمام تغییرات را به ویندوز ۱۰ بیاورد.

خاکستری، زرد جدید است

کمپانی های گوگل و اپل بیش تر به خاطر اموجی هایی با رنگ پس زمینه ی زرد شناخته می شوند، اما پوسته ی پیش فرض و پس زمینه ی اموجی های ویندوز ۱۰، خاکستری رنگ خواهند بود. تیم ویندوز اعتقاد دارد که اموجی ها نباید شبیه به نسل انسان ها باشند. باید ببینیم کاربران در خصوص اموجی هایی که ما را یاد زامبی ها می اندازند چه بازخوردی خواهند داشت. در تصویر زیر تفاوت اموجی های ویندوز ۸.۱ با ویندوز ۱۰ را مشاهده می کنید.

emoji-2

انگشت میانی!

در بین اموجی ها، شکلک انگشت میانی که همه می دانیم معنی آن چیست نیز اضافه شده است! در حالی که اپل و گوگل در اضافه کردن این اموجی به سیستم عامل های خود خجالتی بوده و از استفاده از آن ها سر باز زده اند، اما ویندوز ۱۰ این اموجی را با خود به همراه دارد تا کاربران بتوانند انتخاب بیش تری در انتخاب اموجی ها داشته باشند. این اموجی نیز در رنگ های مختلف برای رنگ پوست های مختلف اضافه خواهد شد.

emoji-finger

در ادامه تغییرات دیگر اموجی ها را مشاهده می کنیم. در برخی موارد، اموجی های جدید (سمت راست) جایگزین اموجی های قدیمی تر (سمت چپ) شده اند:

emoji-windows 10-3 emoji-windows 10-13 emoji-windows 10-12 emoji-windows 10-11 emoji-windows 10-10 emoji-windows 10-9 emoji-windows 10-8 emoji-windows 10-7 emoji-windows 10-6 emoji-windows 10-5 emoji-windows 10-4

البته همانند دیگر پروژه های ویندوز ۱۰، طراحی این اموجی ها نیز ادامه دارد و البته برخی نواقص نیز دارد. برای مثال هنوز پرچم کشور ها پشتیبانی نمی شود و به جای آن مخفف یا دو حرف ابتدای کشور ها نمایش داده می شود. برای مثال به جای پرچم ایران، دو حرف IR نمایش داده می شود.

emoji-windows 10-14

البته اگر کاربران از رنگ خاکستری اموجی ها خوششان نیاید، می توانند از ۶ رنگ موجود برای هر اموجی استفاده کنند.


برچست ها : ///////