مایکروسافت بند ۲؛ دست بند سلامتی یا ساعت مبتنی بر ویندوز ۱۰؟ مسئله این است.

مایکروسافت بند ۲؛ دست بند سلامتی یا ساعت مبتنی بر ویندوز ۱۰؟ مسئله این است.

سال گذشته بود که مایکروسافت با تولید دستبند سلامتی مایکروسافت بند رسما وارد دنیای گجت های پوشیدنی شد. این دستبند سلامتی که در ابتدا تنها در آمریکا به فروش می رسید، مورد استقبال فوق العاده ای قرار گرفت که باعث شد مایکروسافت در تامین این وسیله به مشکل بخورد و بیش تر مواقع این محصول ناموجود باشد.

حال وب سایت WinFuture.de که مشخصات احتمالی دو پرچمدار مایکروسافت را نیز تایید کرده بود، گزارش داده که مایکروسافت قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، مایکروسافت بند ۲ را معرفی کند. هر چند در این گزارش خیلی به جزییات پرداخته نشده است، اما در قسمتی از آن نوشته شده است که “مراحل پردازش نسل دوم این محصول خیلی پیشرفت داشته است” و البته به صورت گسترده در حال آزمایش شدن توسط خود کمپانی است.

البته این موضوع که مایکروسافت پس از نزدیک یک سال از معرفی محصول خود، قصد دارد تا مایکروسافت بند دوم خودش را عرضه کند جای تعجب ندارد. احتمال می رود رونمایی از این محصول، با رونمایی از ویندوز ۱۰ برای رایانه و در ادامه برای سرفس پرو ۴، موبایل، اکس باکس، و هالولنز در ماه های بعد همزمان شود.

البته تا پیش از این نیز جای تعجب داشت که چگونه تمامی محصولات مایکروسافت با ویندوز ۱۰ یکپارچه شده اند، اما در این میان مایکروسافت بند جایی ندارد؟ بنابراین احتمال دارد که خبر بزرگ تر این باشد که مایکروسافت بند هم به این جمع اضافه شود و محصولی هماهنگ با ویندوز ۱۰ شود.

محصولات پوشیدنی و جایگاه آن ها

البته باید این نکته را در نظر داشت که مایکروسافت بند نسل اول محصولات پوشیدنی مایکروسافت در بازار های محدود بود تا مایکروسافت طعم بازار این نوع گجت ها را نیز بچشد. البته اگر نگاهی هم به شرکت های دیگر بیاندازید، متوجه خواهید شد که تمامی شرکت ها هم متوجه نابالغ بودن این نوع محصولات پوشیدنی شده اند. هنوز هم چهارچوبی برای این نوع محصولات وجود ندارد و اگر دقت کنید، از قیمت گرفته تا طراحی و قابلیت های هر کدام روند آزمایشی و مورد علاقه ی خود را سیر می کنند. با این حال هر یک توانسته اند بخشی از بازار را به سمت خود جذب کنند و با ایجاد مزیت نسبت به یکدیگر، رقابت را در همان قسمت کوچک بازار ادامه دهند.

مایکروسافت با ارائه ی مایکروسافت بند ۱، بازخورد های فراوانی را کسب کرد که قطعا شروع به لحاظ کردن آن ها در مایکروسافت بند ۲ خواهد کرد تا این بار حضور قدرتمند تری داشته باشد.انتظاراتی که از بند ۲ می رود تغییراتی در طراحی، مواد انعطاف پذیر بیش تر، قابلیت های بیش تر و البته در همان حدود قیمتی است.

Microsoft_Band_Teardown-03

تجربه ی ساخت پنهانی محصولات

مایکروسافت از نسل اول سرفس و ویندوز ۸ متوجه شد که همیشه ساختن پنهانی یک وسیله ی جدید، کارساز نیست. پانوس پانای، طراح سرفس هم خودش را بابت طراحی های مخفیانه ی خود در سرفس ۱ سرزنش می کرده است و حالا هم دلیل اینکه سرفس پرو ۳ و ویندوز ۱۰ فارغ از دلایل دیگر، خیلی بیش تر طنین انداز و دوست داشتنی تر شده اند این است که این محصولات در فضای خبری باز تری ساخته شدند.

همین موضوع برای مایکروسافت بند ۲ نیز صدق می کند. کاربران باز خورد ارسال می کنند، طراحان به میز کار خود بر می گردند و محصولی بزرگ تر و بهتر تولید می کنند. دیدن واکنش توسعه دهندگان نسبت به SDK های مایکروسافت بند و دیدن اینکه کاربران بیش تر از چه برنامه هایی استفاده می کنند، به سازندگان کمک فوق العاده ای می کند تا آن ها محصول موفقی را بسازند.

سوال بزرگ…

اما سوال بزرگی که مطرح می شود این است که آیا مایکروسافت بند ۲ ویندوز ۱۰ را اجرا خواهد کرد یا اینکه مثل نسخه ی فعلی از یک سیستم عامل آماده و معمولی استفاده خواهد کرد؟ شاید شما هم فکر کنید مایکروسافت به دلایل کاملا واضح برای این محصول پوشیدنی خود از ویندوز ۱۰ استفاده کند، اما تاکنون هیچ اطلاعاتی از مایکروسافت به بیرون درز نکرده است و مشخص نیست که مایکروسافت چه فکری در سر دارد. شاید هم مایکروسافت ترجیح دهد تا سیستم عامل این گجت را در همین حدود یک دستبند سلامتی نگه دارد و محصول پوشیدنی دیگری را با ویندوز ۱۰ عرضه کند تا بازار کمی بیش تر از یک دستبند تکان دهد.

در حالی که گزارش سایت WinFuture.de خالی از هر گونه جزییات بیش تری است، اما اطلاعات گزارش شده کاملا واقعی و درست به نظر می رسند. اما شما از مایکروسافت بند ۲ چه می خواهید؟ آیا ترجیح می دهید که این محصول بیش تر قابلیت های یک ساعت هوشمند را داشته باشد یا بر همان قابلیت های سلامتی تمرکز کند؟

منبع: WINFUTURE توسط WINDOWS CENTRAL


برچست ها :