کاربران خواهان بازگشت دکمه تغییر حالت به منوی استارت ویندوز ۱۰ هستند

کاربران خواهان بازگشت دکمه تغییر حالت به منوی استارت ویندوز ۱۰ هستند

کاربران عضو پروژه ویندوز اینسایدر که به احتمال زیاد شما نیز جزو آن ها هستید، می بایست با دریافت نسخه های آزمایشی و پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰، به صورت مداوم برای مایکروسافت بازخوردهای خود را ارسال کرده و مشکلات این نسخه ها را گزارش دهند. یکی از راه هایی که کاربران می توانند خواسته های خود را بیان کرده و به نوعی از مایکروسافت بخواهند که یک ویژگی خاص را در ویندوز قرار دهد،

وب سایت صدای کاربر ویندوز یا همان UserVoice می باشد. در این سایت کاربران می توانند ایده های خود را بیان کرده و سایر کاربران ایده ها را مشاهده کرده و به آن ها رای دهند. هر ایده ای که دارای بیشترین رای باشد را مایکروسافت عملی خواهد کرد. یکی از ویژگی هایی که رای بسیاری در وب سایت صدای کاربر آورده، بازگشت دکمه تغییر حالت به منوی استارت ویندوز ۱۰ می باشد.

همان طوری که می دانید در بیلد های قدیمی ویندوز ۱۰ مثلا ۱۰۰۷۴، یک دکمه در گوشه بالا سمت راست منوی استارت وجود داشت که کاربران می توانستند به کمک آن دو حالت تمام صفحه و معمولی را برای منوی استارت انتخاب کنند. در تصویر بالا نیز این دکمه در منوی استارت نشان داده شده است. این یکی از بهترین راه ها برای تغییر حالت منوی استارت بود اما متاسفانه در بیلد های جدید مانند ۱۰۱۲۲ باید فرآیند تغییر حالت را با مراجعه به بخش تنظیمات ویندوز انجام داد.

کاربری به نام Ethan J. Alvarée در بخش صدای کاربر ویندوز این موضوع را مطرح کرده است و در بخش توضیحات مطلب این چنین نوشته است:

دکمه گسترش دهنده منوی استارت یکی از بهترین ویژگی هایی بود که به درخواست اعضای ویندوز اینسایدر به ویندوز ۱۰ اضافه گشته بود و کاربران به راحتی میان دو حالت منوی استارت و صفحه استارت جا به جا می شدند. بیشتر کاربران از جمله من از این دکمه جهت جا به جایی میان دو حالت منوی استارت و صفحه استارت استفاده می کردیم. این ویژگی محبوب پیش تر با دریافت ۶۰۰۰ رای توانست به ویندوز ۱۰ راه پیدا کند.

متاسفانه این دکمه تغییر حالت در بیلد ۱۰۱۲۲ از بین رفته است! و اکنون اگر کاربران بخواهند میان دو حالت منوی استارت و صفحه استارت جا به جا شوند می بایست به بخش (settings > Personalization > Start tab) مراجعه کرده و حالت مورد نظر خود را انتخاب کنند. این مراحل بسیار طولانی و نا خوشایند می باشند.

اگر شما نیز با بازگشت دکمه تغییر حالت به منوی استارت ویندوز ۱۰ موافق هستید، می توانید با مراجعه به این صفحه در بخش صدای کاربر ویندوز، به ایده مطرح شده رای دهید.

نظر شما چیست؟ با این ویژگی موافق هستید یا مخالف؟


برچست ها : //////////